Останні новини та події

  • Illustration

    NPHyCo проводить заключне засідання Консультативної ради

    01/21/2025

    21 січня 2025 року NPHyCo організувала заключне онлайн-засідання Консультативної ради для обговорення результатів проекту.
    Загалом Консультативна рада визнала результати проекту корисними. Вони поділилися своїми думками щодо деяких технічних висновків і виділили сфери, де можна розглянути майбутню роботу, наприклад, з точки зору бізнес-моделі та конкретних переваг, які вона може принести існуючим атомним електростанціям. 
    Що стосується політичних дискусій, було зазначено, що результати проекту були включені в дискусії Європейської комісії щодо виробництва водню на рівні ЄС. 
    Учасники також обговорили потенціал для пілотного проекту в майбутньому в ЄС, подібного до тих, що зараз здійснюються в США. У цьому відношенні є деякі потенційні проекти в ЄС (наприклад, у Швеції), і з точки зору проекту, конкретно пов’язаного з роботою, яку виконує NPHyCo, можна передбачити в майбутньому за умови, наприклад, фінансування. З точки зору просування, учасники зазначили, що вебінари були чудовим способом презентації результатів проекту та заохочували до подальшого просування цієї діяльності.
    Партнери проекту NPHyCo також скористалися нагодою, щоб подякувати членам Консультативної ради за підтримку та цінні відгуки під час проекту.

  • Illustration

    NPHyCo organises webinar on economics of nuclear produced hydrogen

    01/14/2025

    13 січня 2025 року партнери NPHyCo Commissariat à l’Energie Atomique et aux Energies Alternatives (CEA) і Tecnatom спільно організували третій вебінар з ядерної та водневої когенерації, присвячений економіці виробництва водню. ​
    Після вступу координатора проекту Canet Serin слово було надано Cecilia Herrero Moriana з Tecnatom, яка представила роботу з фінансового моделювання, виконану в рамках проекту. Вона детально розповіла про різні оцінки витрат і доходів, які були зроблені на основі моделювання різних параметрів, таких як рівень інтеграції установки з виробництва водню та атомної електростанції або використовуваний метод електролізу.
    Вона додала, що крім інтеграційного сценарію та методу електролізу, виробничі стратегії також впливають на прогнози витрат, зазначивши, що стратегія, заснована на цінах, при якій перевага надається виробництву водню, коли ціни на електроенергію низькі, та виробництву електроенергії, коли ціни на електроенергію високі, максимізує переваги.
    Потім Stephanie Crevon з CEA зробила огляд поточних і майбутніх ринків водню. Вона підкреслила, що в даний час водень в основному використовується для нафтопереробки, виробництва аміаку та інших хімічних процесів, але майбутній попит має поширитися на інші сектори, такі як виробництво сталі або стійкого авіаційного палива (SAF).
    Stephanie також зазначила, що до 2035 року попит на водень з низьким вмістом вуглецю може становити від 5,7 до 6,4 мільйона тонн, і що використання рішень для надійного виробництва водню з низьким вмістом вуглецю є ключовим для задоволення цього попиту. Вона додала, що для стимулювання виробництва водню з низьким вмістом вуглецю також потрібна стабільна нормативна база.
    На завершення вебінару Cecilia Herrero Moriana підкреслила, що ціна на водень, вироблений на атомних електростанціях, може стати конкурентоспроможною в середньостроковій перспективі, але підкреслила, що дослідницько-конструкторська діяльність та інвестиції повинні нарощуватися, а проекти мають підтримуватися субвенціями.
    Після останньої сесії запитань і відповідей Canet Serin нагадала усім учасникам, що реєстрація на заключну конференцію NPHyCo, яка відбудеться в Брюсселі 11 лютого 2025 року, уже відкрита.
    https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=fvHKq73lNU2-kdB2bnNQZlFD9FqfivNNseTI3wXvyBtUQUM1RUhSQjZPVkpROVMySFU3QjVLQzJaVC4u&route=shorturl

  • Illustration

    NPHyCo організовує вебінар щодо ліцензування та аспектів безпеки атомної та водневої когенерації

    12/18/2024

    16 грудня 2024 року партнер проекту NPHyCo Nuclear Research & Consultancy Group (NRG) організував другий із серії вебінарів з ядерної та водневої когенерації, зосередивши увагу на аспектах ліцензування та безпеки.
    Вебінар відкрито координатором проекту NPHyCo Canet Serin з оглядом діяльності та цілей проекту. Вона зазначила, що оскільки проект наближається до завершення, серія вебінарів і запланована підсумкова конференція дозволять представити результати різних робочих пакетів.

    Після вступу Canet надала слово Jan Meulenbrugge, координатору групи з питань ліцензування та безпеки NRG. Спочатку він детально описав поточний європейський політичний контекст щодо виробництва водню з атомної електростанції, підкресливши, що ЄС висуває амбітні цілі щодо водню з низьким вмістом вуглецю і що атомна енергетика відіграватиме ключову роль у підтримці внутрішнього виробництва водню. Однак він зазначив, що водень, вироблений на атомних електростанціях, все ще очікує сертифікації як низьковуглецевий, і що Європейська комісія все ще працює над повноцінною законодавчою базою для водню, але така структура ще не діє.

    Заглиблюючись у специфіку ліцензійних процесів для ядерної та водневої когенерації, Jan підкреслив, що ліцензійні рамки можуть значно відрізнятися залежно від місця розташування заводу з виробництва водню. Він детально описав різницю між рамками ліцензування для внутрішньої та зовнішньої інтеграції, а також для сполучення заводу з виробництва водню з атомною електростанцією.

    «Чим більше установка з виробництва водню інтегрована з атомною електростанцією, тим більше ліцензування зосереджується на ядерних аспектах, тоді як при меншій інтеграції більше уваги приділяється водневим аспектам процедури ліцензування», — сказав він, додавши, що для кожного проекту також слід враховувати деякі фактори, що стосуються місця розташування.

    Потім Jan підняв питання безпеки, пов’язані з ядерною та водневою когенерацією, перерахувавши потенційні фактори ризику, пов’язані з виробництвом і зберіганням водню. Він зазначив, що оцінка ризиків і моделювання показали, що установка з виробництва водню може працювати на майданчику атомної електростанції, але бажано, щоб сховище було за межами майданчика.

    Після сесії запитань і відповідей Jan завершив вебінар, подякувавши учасникам, і перерахував майбутні заходи NPHyCo: вебінар з економічних аспектів ядерної та водневої когенерації 13 січня 2025 року та підсумкова конференція проекту, яка відбудеться в Брюсселі 11 лютого 2025 рік.

  • NPHyCo interview

    11/26/2024

    Перегляньте це інтерв’ю з координатором проекту NPHyCo Canet Serin (Covalion/Framatome GMBH) від SNETP! ​

  • Illustration

    Доступна українська версія сайту NPHyCo та опитування громадськості

    11/26/2024

    Завдяки партнеру проекту ENERGY SAFETY GROUP доступні українська версія веб-сайту NPHyCo та опитування громадськості . 
    Веб-сайт дозволяє користувачам в Україні дізнатися більше про цей проект ЄС з виробництва водню з ядерної енергії, який фінансується в рамках Програми досліджень і навчання Євроатома. Веб-сайт можна знайти за посиланням: https://nphyco.org.ua/
    Крім того, тепер також доступна українська версія опитування громадськості в рамках дослідження розвитку водневої енергетики в Україні та впровадження водневих технологій на АЕС. Опитування за європейською версією проведено компанією ENERGY SAFETY GROUP за участю ГО «Українське ядерне товариство» та ГС «Інститут енергетичної безпеки». Мета опитування – вивчення громадської думки щодо водню в Україні. 
    Опитуванням можна пройти українською (https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=fvHKq73lNU2-kdB2bnNQZlFD9FqfivNNseTI3wXvyBtUREFPWUJYVFhQWEJONUE5Vk8yQk9VTzlZNC4u&route=shorturl
    та англійською (https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=fvHKq73lNU2-kdB2bnNQZlFD9FqfivNNseTI3wXvyBtUM0o1WFg3RFgxT040RFVLMlgzNDJPU0ZNMC4u&route=shorturl: https://goo.su/fDhNcLo)
    Основним завданням проекту є дослідження доцільності виробництва водню поблизу діючих АЕС, потенційного розміщення таких когенераційних установок, а також доданої вартості таких проектів. 
    NPHyCo також працює над реалізацією першого пілотного проекту з виробництва низьковуглецевого водню в Європі, і розуміння громадської думки є одним із ключових аспектів при прийнятті таких важливих рішень.

  • Illustration

    NPHyCo представлено в рамках проекту «Цікаве про ядерну науку» Українського Ядерного Товариства

    11/26/2024

    З метою популяризації результатів проекту NPHyCo була опублікована стаття «Атомна воднева когенерація (проект NPHyCo) – водневі технології на діючих атомних електростанціях» Олександра Мазурка, Генерального директора ТОВ «Енергобезпека Груп» (ENERGY SAFETY GROUP), члена Правління ГО «Українське ядерне товариство» (УкрЯТ), в рамках «Цікаво про ядерну Науку», що виконується УкрЯТ.
    У матеріалі йдеться про перспективи використання електроенергії, виробленої на атомних електростанціях, для виробництва низьковуглецевого водню та про те, чому це один із найперспективніших напрямів розвитку водневої галузі як в Україні, так і в світі. Зокрема, у статті наведено приклади вже реалізованих проектів водневих станцій, а також як атомна електростанція може отримати вигоду від водневої станції та навпаки, які дослідження та розробки вже ведуться в Україні для впровадження технологій водневої когенерації на існуючих АЕС.

  • Illustration

    Проект NPHyCo представили на Міжнародній науково-технічній конференції

    11/26/2024

    26 та 27 вересня 2024 року в Києві, Україна, відбулася VI Міжнародна науково-технічна конференція «Перспективи впровадження інновацій в атомній енергетиці», організована Українським ядерним товариством (УкрЯТ). 
    На конференції партнер проекту ENERGY SAFETY GROUP представив презенацію «Атомна воднева когенерація на АЕС України в рамках проекту NPHyCo Euratom».
    Василь Корольчук, інженер відділу термогідравлічного аналізу ENERGY SAFETY GROUP, представив поточні результати проекту, який виконується в рамках різних робочих пакетів. Також обговорили перспективи когенерації атомної та водневої енергетики для України.

  • Illustration

    Результати проекту NPHyCo представлені на ICONE 31

    11/05/2024

    Під час 31-ї Міжнародної конференції з ядерної інженерії (ICONE 31), яка проходила з 3 по 8 серпня в Празі (Чехія), партнер NPHyCo ENERGY SAFETY GROUP представив останні результати цього проекту, що фінансується ЄС.
    Під час конференції, яка була зосереджена на тому, як чиста атомна енергетика може допомогти в боротьбі з глобальним потеплінням, Martin Kykal, провідний інженер ENERGY SAFETY GROUP, підкреслив можливість модифікації атомних електростанцій (АЕС) шляхом впровадження водневих технологій. Під час свого виступу він представив результати щодо можливості виробництва низьковуглецевого водню в Україні. Зокрема, він розповів про результати, досягнуті різними робочими пакетами NPHyCo, які охоплюють концепцію, технологію, економіку, ліцензування та впровадження, а також вибір відповідного місця для установки з виробництва водню на прикладі Рівненської АЕС в Україні. Він наголосив на модифікаціях, які АЕС повинна буде внести, якщо вони захочуть об’єднати майданчик із заводом з виробництва водню, включаючи його підключення до існуючих ресурсів АЕС та відповідну оцінку безпеки.


  • Illustration

    NPHyCo організовує вебінар щодо технічних вимог виробництва водню з атомної електростанції

    11/05/2024

    4 листопада 2024 року, партнери NPHyCo Framatome та ENERGY SAFETY GROUP організували перший із серії вебінарів про виробництво водню з атомної електростанції, зосереджуючись на технічних вимогах, пов’язаних із об’єднанням існуючої атомної електростанції з установкою з виробництва водню.
    Вебінар розпочався з доповіді Canet Serin із Framatome, з оглядом роботи, проведеної проектом NPHyCo з дослідження потенціалу розробки великомасштабних потужностей з виробництва водню з низьким вмістом вуглецю, пов’язаних із атомними електростанціями, у світлі зростаючої потреби в ЄС на вироблення величезної кількості чистого водню.
    Потім Martin Glückler із Framatome заглибився в дослідження, проведене партнерами проекту NPHyCo щодо технічних умов виробництва водню з атомної електростанції. Він окреслив різні сценарії об’єднання атомної електростанції та заводу з виробництва водню, які були оцінені та до розробки технічних шляхів та матриці рішень, які підтримуватимуть визначення найбільш адаптованого інтеграційного рішення для різних ядерних об’єктів.
    Фактори, які слід враховувати для об’єднання атомної електростанції з установкою з виробництва водню, були детально описані Martin Kykal з ENERGY SAFETY GROUP, який представив тематичне дослідження можливої інтеграції установки виробництва водню в атомну електростанцію.
    Вебінар завершився сесією запитань і відповідей, де учасники обговорили питання, підняті в презентаціях, і почали розглядати економічні аспекти виробництва водню з атомної електростанції, які будуть досліджуватися на наступних вебінарах NPHyCo.

  • Illustration

    Консорціум NPHyCo збирається в Ерлангені

    10/11/2024

    9 і 10 жовтня 2024 р. партнери консорціуму NPHyCo зустрілися в офісі Framatome GmbH в Ерлангені (Німеччина) для засідання керівної ради. Оскільки до кінця проекту залишилося лише шість місяців, ця зустріч була зосереджена на результатах робочих пакетів (РП).
    Протягом цих двох днів партнери обговорювали виконану роботу, насамперед, щодо технічних, економічних, ліцензійних та імплементаційних шляхів проекту. У рамках цієї бесіди були зроблені висновки про те, що потрібно для з’єднання існуючої атомної електростанції (АЕС) з установкою з виробництва водню. Дискусія була зосереджена на найбільш відповідних технологіях електролізера, розміщенні, безпеці та ліцензійних умовах, а також на економічних вигодах таких проектів. Крім того, обговорювалося питання сприйняття суспільством, враховуючи результати першого проведеного опитування громадської думки, яке тепер буде перезапущено з урахуванням отриманих результатів.
    Також увага була присвячена популяризації діяльності. Тепер, коли результати проекту доступні для аналізу та подальших висновків, протягом наступних шести місяців передбачено низку заходів, щоб якомога ширше розповсюдити результати діяльності проекту

  • Illustration

    NPHyCo організовує національний семінар в Україні

    6/28/2024

    9 і 10 жовтня 2024 р. партнери консорціуму NPHyCo зустрілися в офісі Framatome GmbH в Ерлангені (Німеччина) для засідання керівної ради. Оскільки до кінця проекту залишилося лише шість місяців, ця зустріч була зосереджена на результатах робочих пакетів (РП).
    Протягом цих двох днів партнери обговорювали виконану роботу, насамперед, технічні, економічні, ліцензійні та імплементаційні шляхи реалізації проекту. У рамках цієї бесіди були зроблені висновки про те, що потрібно для з’єднання існуючої атомної електростанції (АЕС) з установкою з виробництва водню. Дискусія була зосереджена на найбільш відповідних технологіях електролізера, розміщенні, безпеці та ліцензійних умовах, а також на економічних вигодах таких проектів. 

    Крім того, обговорювалося питання сприйняття суспільством, враховуючи результати першого проведеного опитування громадської думки, яке тепер буде перезапущено з урахуванням отриманих результатів.
    Також увага була присвячена популяризації діяльності. Тепер, коли результати проекту доступні для аналізу та подальших висновків, протягом наступних шести місяців передбачено низку заходів, щоб якомога ширше розповсюдити результати роботи проекту

  • Illustration

    NPHyCo запускає опитування громадськості

    6/19/2024

    З метою виявлення думки громадян щодо атомної енергії та водню, в рамках проекту NPHyCo стартувало опитування.
    Метою цього опитування є перш за все отримання результатів рівня обізнаності населення про ці дві технології та їх потенційний зв’язок. Опитування також має на меті визначити, чи підтримають громадяни поєднання атомної електростанції (АЕС) з об’єктом з виробництва водню.
    Це опитування розробляється як частина робочого пакету 6, завдання 6.3, отримані результати будуть використані як вхідні дані для соціально-економічного дослідження, яке має бути проведене наприкінці проекту. Мета цього дослідження полягає в тому, щоб дослідити, як і в якій мірі воднева станція, з’єднана з АЕС, може вплинути на громадську обізнаність і сприйняття ядерної енергетики.
    Натисніть нижче, щоб взяти участь у опитуванні українською або англійською мовою:
    [UA] https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=fvHKq73lNU2-kdB2bnNQZlFD9FqfivNNseTI3wXvyBtUREFPWUJYVFhQWEJONUE5Vk8yQk9VTzlZNC4u&route=shorturl
    [ENG] https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=fvHKq73lNU2-kdB2bnNQZlFD9FqfivNNseTI3wXvyBtUM0o1WFg3RFgxT040RFVLMlgzNDJPU0ZNMC4u&route=shorturl

  • Illustration

    NPHyCo зустрічається з Консультативною радою для представлення останніх розробок проекту

    6/18/2024

    10 червня 2024 року NPHyCo організувала зустріч Консультативної ради, щоб поділитися останніми розробками проекту та отримати їхні відгуки. 
    Зустріч розпочалася з короткого ознайомлення з цілями проекту. Тоді було зазначено, що очікується, що значні результати цього проекту стануть доступними у вересні 2024 року.
    У зв’язку з цим було надано інформацію про поточний стан техніко-економічного аналізу. На сьогодні анкету розіслано на кілька атомних електростанцій (АЕС) і на основі отриманих відгуків партнери визначили вісім сценаріїв інтеграції між АЕС і установками з виробництва водню (ГЕС). 

    Крім того, проведено аналіз кожної АЕС для виявлення потенційних споживачів водню, розташованих поблизу майданчиків. Виходячи з цього, була проведена робота щодо економічних аспектів. Це включає оцінку потенційних витрат на модифікацію АЕС з метою інтеграції варіанту виробництва водню. Крім того, партнери розглянули, як АЕС можуть отримати економічну вигоду від об’єднання з ГЕС. Остаточні результати цієї роботи очікуються у вересні 2024 року.

    Друга презентація була присвячена поточній роботі визначення пілотних ділянок. Це включає відображення різних місць, де будуть побудовані ГЕС, відносно певних АЕС у Європі

  • Illustration

    NPHyCo провели лекцію в Університеті Західної Богемії

    6/4/2024

    23 травня 2024 року представник ENERGY SAFETY GROUP Martin Kykal прочитав відкриту лекцію для студентів та викладачів факультету машинобудування Університету Західної Чехії в Пльзені в рамках «Ядерних днів 2024». 
    Лекція була присвячена використанню існуючих ядерних ресурсів для виробництва водню. Також слухачів познайомили з досвідом, отриманим в рамках проєкту NPHyCo. Martin зазначив, що проєкт досліджує інтеграцію обладнання для виробництва водню з ресурсами, які можуть забезпечити атомні електростанції, такими як електроенергія, демінералізована вода, охолоджуюча вода.

  • Illustration

    NPHyCo представили на вебінарі SNE

    4/25/2024

    Іспанська ядерна асоціація (SNE) нещодавно організувала серію тренінгів з водневої та ядерної енергетики, які відбулися 16, 18 та 23 квітня 2024 року. Cecilia Herrero (Tecnatom) запросили представити проєкт NPHyCo під час одного з цих вебінарів.
    В рамках свого виступу вона представила огляд проєкту та окреслила результати, досягнуті на сьогоднішній день:
    • Огляд та цілі проєкту• Потреба та переваги виробництва водню• Огляд існуючих водневих проєктів та інших європейських ініціатив (GEMINI 4.0 і TANDEM)• Процес збору даних та взаємодія з атомними електростанціями (АЕС) в Європі• Обговорення перших економічних результатів
    Сесія зібрала рекордну кількістю учасників. Крім того, отримані відгуки були дійсно позитивними, і кілька зацікавлених сторін звернулися до NPHyCo за додатковою інформацією.

  • Illustration

    NPHyCo презентували на Форумі SNETP

    4/19/2024

    18 квітня 2024 року Canet Serin (Framatome GmbH) відвідала Форум SNETP у Римі (Італія), щоб представити проєкт NPHyCo.
    В рамках свого виступу вона зробила огляд цілей NPHyCo. У зв'язку з цим вона звернула увагу на деякі виклики, з якими стикається ЄС в плані декарбонізації своєї економіки, і на те, як водень, вироблений з ядерної енергії, може допомогти вирішити ці виклики.
    Крім того, вона окреслила цілі проєкту, серед яких:• Потенціал для розвитку великомасштабних, низьковуглецевих потужностей з виробництва водню, пов'язаних з атомними електростанціями.
    • Оцінка доцільності виробництва водню поблизу існуючої атомної електростанції, а також доданої вартості такого проєкту.
    • Аналіз потенційних споживачів (наприклад, сталеливарна, металургійна, виробництво добрив і нафтохімічна промисловість) і транспортних маршрутів.
    • Огляд потенційних місць, де можна реалізувати пілотний проєкт. На додаток до цієї презентації, NPHyCo також організувала виставку в кавовій зоні, що дозволило учасникам прийти і дізнатися більше про проєкт.

  • Illustration

    NPHyCo долучилася до зустрічі групи промислових користувачів TANDEM

    4/17/2024

    5 квітня 2024 року NPHyCo була запрошена на зустріч Групи промислових користувачів TANDEM, щоб представити оновлену інформацію про проєкт. Представник другого проєкту ЄС, GEMINI 4.0, також був запрошений виступити з презентацією, що дало можливість обговорити потенційну синергію між цими трьома проєктами.
    У своїй презентації Canet Serin (Framatome GMBH) представила цілі проєкту NPHyCo і зробила огляд 6 робочих пакетів і поточного стану результатів.
    На додаток до цих трьох проєктів ЄС, GENVIA (державно-приватне спільне підприємство між CEA, Schlumberger, Occitanie, Vinci та Vicat) було запрошено представити діяльність, яку вона проводить у галузі водню, щоб допомогти важкій промисловості досягти довгострокових цілей декарбонізації. Враховуючи тісний взаємозв'язок між діяльністю GENVIA та NPHyCo, було обговорено майбутню плідну співпрацю. 

  • Illustration

    Інтерв'ю NPHyCo

    12/7/2023

    У грудні Олександр Мазурок, Ph.D., Технічний директор ENERGY SAFETY GROUP розповів про роботу над проєктом NPHyCo в інтерв'ю українському галузевому ресурсу Uatom.org. В інтерв'ю обговорювалися теми, пов'язані з водневою енергетикою, зокрема перспективи виробництва водню на українських атомних електростанціях (АЕС), а також впровадження водневих установок в Україні та світі.
    Олександр представив огляд цілей і завдань проєкту, а також виконану роботу та проміжні результати, що вже досягнуті на сьогоднішній день.Він підкреслив, що для проєкту було обрано три типи електролізерів: два з них використовують електроліз водню і один - паровий електроліз. На європейських станціях паровий електроліз може бути оптимальним рішенням, але поточні результати показують, що цей варіант не є можливим для українських АЕС.Натисніть тут, щоб переглянути інтерв'ю українською мовою: https://www.uatom.org/2023/12/07/svit-natsilenij-na-zamishhennya-vikopnogo-paliva-vodnem-same-pro-tse-svidchat-derzhavni-strategiyi.html

  • Illustration

    Проєкт NPHyCo на WNE2023

    11/30/2023

    Результати проєкту NPHyCo були представлені компанією ENERGY SAFETY GROUP на стенді на World Nuclear Exhibitionі 2023 (WNE2023), яка проходила в Парижі з 28 по 30 листопада 2023 року.
    Інформація про проєкт NPHyCo була підготовлена й винесена розділом у презентаційні матеріали ENERGY SAFETY GROUP. Тема також широко висвітлювалася на робочих зустрічах, що проходили під час виставки.

  • Illustration

    NPHyCo представлена на виставці ENLIT 2023

    11/28/2023

    У листопаді 2023 року на виставці ENLIT 2023 (у Парижі, Франція) на панельній сесії, присвяченій новим ядерним технологіям було представлено NPHyCO. 
    Під час цієї сесії Canet Serin, менеджер водневих проєктів Covalion, дочірньої компанії Framatome, представила огляд проєкту, в тому числі той факт, що він оцінює можливість виробництва водню поблизу атомної електростанції та аналізує потенційних споживачів, таких як сталеливарна, металургійна, виробництво добрив та нафтохімічна промисловість. У зв'язку з цим, зазначено, що технічна здійсненність проєкту не викликає сумнівів, і що споживачі в основному зацікавлені в надійності постачання водню за конкурентною ціною.

  • Illustration

    NPHyCo представлено на конференції SET Plan

    11/14/2023

    13-15 листопада 2023 року в Барселоні, Іспанія, відбулася 17-та конференція SET-Plan. У рамках цієї конференції Dr.-Ing. Юміт Кан (керівник COVALION - Framatome GmbH) представив проект NPHyCo під час сесії, присвяченої історіям успіху досліджень та інновацій (R&I) в ядерному секторі. 
    Під час свого виступу він надав огляд переваг когенерації водневої та ядерної енергії, відзначивши, зокрема, потенціал для надійності постачання за конкурентоспроможною ціною. Він також зазначив деякі виклики, які необхідно буде вирішити.
    Дивіться сеанс повністю за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=wfxVM1JKKuc&t=356s

  • Illustration

    NPHyCo відвідує Kraftwerkstechnisches Kolloquium

    10/12/2023

    11 жовтня 2023 року під час 55-го Конгресу з технологій електростанцій Kraftwerkstechnisches Kolloquium, у Дрездені (Німеччина) Мартін Глюклер з Framatome GmbH (Covalion) зробив огляд останніх розробок, пов’язаних із проектом NPHyCo.
    Під час свого виступу Мартін надав оновлену інформацію про різні результати, які були створені протягом останніх дванадцяти місяців, що включали систему посилань проекту, визначення сценарію та аналіз життєздатних інтерфейсів у середовищі атомної електростанції для виробництва водню.

  • Illustration

    Проект NPHyCo представлено на V Міжнародній науковій конференції в Києві 

    09/28/2023

    28-29 вересня 2023 року у Києві у Великому конференц-залі НАН України відбулася V Міжнародна наукова конференція «Перспективи впровадження інновацій в атомній енергетиці».
    Захід організовано Громадською організацією «Українське ядерне товариство» (ГО УкрЯТ) спільно з Радою молодих вчених при Відділенні фізико-технічних проблем енергетики НАН України, Інститутом проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, за підтримки ДП НАЕК «Енергоатом», а також провідних українських та закордонних компаній, які співпрацюють з підприємствами української атомної промисловості.
    Від імені NPHyCo Олександр Мазурок, технічний директор ENERGY SAFETY GROUP, представив перші результати цього проекту, зокрема його значення для Рівненської та Хмельницької АЕС та України в цілому.

  • Illustration

    Зустріч правління NPHyCo у Франкфурті

    09/18/2023

    13 і 14 вересня 2023 року у Франкфурті, Німеччина, відбулося засідання Керівної ради проекту NPHyCo. Основною метою цієї зустрічі було ознайомлення з робочими пакетами, отриманими результатами, а також поточними задачами в процесі їх виконання.
    Окрім того учасники Керівної ради обговорили шляхи покращення комунікації між партнерами в консорціумі, а також зв’язок з відповідними атомними електростанціями.

  • Illustration

    Участь NPHyCo у вебінарі «Водень з ядерної енергетики»

    09/13/2023

    12 вересня 2023 р. NPHyCo взяли участь у вебінарі «Водень з ядерної енергетики: перспективи технології». Вебінар, організований партнером проекту NuclearEurope, був присвячений останнім технологічним розробкам. Крім того, було наголошено на важливості належної політичної та фінансової підтримки.
    Від імені NPHyCo Canet Serin (керівник проекту H2 Technologies & Battery Solutions, Framatome) було представлено деякі втілені аспекти та виклики, пов’язані з воднем, який вироблений на атомних електростанціях. Перегляньте запис події за посиланням 
    https://events.nucleareurope.eu/hydrogen-from-nuclear-power-technology-outlooks1209/

  • Illustration

    Останні оновлення від проекту NPHyCo

    16/08/2023

    У травні 2023 року представники проекту відвідали форум SNETP, який проходив з 15 по 17 травня в Гетеборзі, Швеція. Атомна когенерація (що включає водень, а також тепло і пару) на цьогорічному форумі активно обговорювалася і викликала підвищену зацікавленість. Крім того, учасники погодилися, що цільові показники декарбонізації не будуть досягнуті без використання атомної енергії, і як результат – все більше країн користувачі та галузі виявляють підвищений інтерес до цієї технології. 
    Після цього партнери NPHyCo відвідали «Journée Hydrogène et problématiques matériaux», який відбувся 1 червня в Ліоні, Франція. Цей захід зосереджений насамперед на R&D та наукових розробках. Що стосується водню, найбільше уваги було приділено його взаємодії з іншими матеріалами (наприклад, трубопроводами та сховищами). Від імені NPHyCo компанія Framatome GmbH представила проект учасникам.

  • Illustration

    Проект NPHyCo стартує у Франкфурті

    10/24/2023

    5 і 6 жовтня 2022 року у Франкфурті, Німеччина, стартував проект NPHyCo. Під час цієї зустрічі з партнерами проекту були представлені та обговорені цілі різних робочих пакетів